slider

Araç Kaplama

Araç Giydirme Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? Bu yazımızda bilgilendirme hususunda sizlere araç giydirme ile alakalı olarak seçeneklerden bahsedecek ve fikir sahibi olmanıza da yardım edeceğiz. Günümüz reklam teknikleri içerisinde en çok ön plana çıkan ve en çok kurumsal hava veren unsurlardan birisi olması münasebeti ile bilhassa şirketlerin dikkat ettikleri unsurlardan da birisidir. Araç reklamları kategorisi içerisinde niteleyebileceğimiz bu teknik, aslında birçok farklı kesim tarafından kısa sürede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı da demek yanlış olmaz kanısındayım. Türkiye, özellikle reklamcılık konusunda çok ilerledi ancak giydirme işlemleri ile alakalı olarak merak ettiklerinizi sizlere teorik olarak da sunma amacı içerisindeyiz. Araç Giydirme Nedir? Araç giydirme ya da reklam sektöründeki yaygın ile araç kaplama, araçların üzerine uygulanan reklam modeli olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde en yaygın örneklerini özel otobüslerin arkalarında, uzun yolculuk firmalarının otobüslerinin üzerindeki süslemelerde ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı alanda görebilme şansına da sahip oluyorsunuz. Araçların üzerinde görmüş olduğunuz reklamlar genelde giydirme işlemi olarak nitelendirilmektedir. Bir firmanız var ise ve firmanız için bir tasarımı aracınıza uygulatmak isterseniz bu aşamada reklamcılara başvurmanız gerekmektedir. Dolayısı ile araç giydirme işlemleri ile alakalı olarak araştırmacı olmanız son derece önem arz edecek bir konudur.

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?
Araç giydirme işlemleri için öncelikle bu hizmeti sizlere sunan bir reklamcılık firması ile anlaşmanız son derece önemlidir. Araç giydirme işlemlerinde reklamcıyı bulduğunuz gibi aynı zamanda profesyonel bir reklam ajansına kişisel işleriniz için araç giydirme tasarımını yaptırmanız ve baskıyı yapacak reklam firmasına getirmeniz gerekiyor. Sonrasında firma, aracın baskı dizaynının nasıl olduğunu görmesi ile birlikte kısa süre içerisinde baskıyı tamamlarlar. Sonrasında ajansın hazırladığı tasarımı en ufak bir değişiklik olmadan aracınıza uygularlar ve bu şekilde araç giydirme işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Özellikle akılda kalıcılık için ilgi çekici bir teknik diyebiliriz sizlere.

Araç Giydirme Ne İşe Yarar?
Akılda kalıcılık açısından insanların kafasında en çok yer eden reklam tekniklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Günümüzde özellikle kurumsal reklamcılığın çok çok önemli bir yere geldiğini biliyoruz ve her ne olursa olsun insanların aklında markanın kalması da çok önemlidir. Araçların üstündeki reklamlar ise insanların ciddi şekilde gözünü alır. Araç giydirme, markanızı ya da reklamlarınızı insanların çok daha fazla görmesini sağlar ve bununla birlikte etkileşim süreçleri en yüksek değeri sizlere sunan seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çeker diyebiliriz. Türkiye genelinde sürekli olarak uygulanmaya başlanan bir reklam modeli olarak da ön plana çıkan bir seçenek durumundadır diyebiliriz. Kurumsallar kullandığı gibi genelde otobüs arkalarında da rastgeldiğimiz reklam modellerinden birisidir.